Датум објаве: 14.04.2025. 15:55
Поштовани студенти,
Овим путем желимо да вас обавестимо о следећем. Сведоци смо огромних притисака последњих дана који се огледају у изношењу потпуних неистина на друштвеним мрежама и у појединим медијима, у покушају да се на сваки начин, спречи законски утемељен почетак реализације Динамичког плана надокнаде наставе за ову академску школску годину. У складу са наведеним, још једном вас обавештавамо да 15.04.2025. године, почиње реализација надокнаде наставе из зимског семестра, уз учешће и сагласност огромне већине наставника и сарадника Медицинског факултета у Нишу. Посебно желимо да вас још једном обавестимо, да је на седници Наставно - научног већа, највишег научно стручног органа Медицинског факултета, одржаној 27.03.2025. једногласно усвојен Динамички план надокнаде наставе и да ће се реализовати у потпуности у складу са одредбама Закона о високом образовању, Статута Медицинског факултета, и Сагласношћу Министарства просвете Републике Србије број 612-00-00390/8/2025-06 од 04.04.2025. године.
Тврдње неодговорних појединаца на друштвеним мрежама и у појединим медијима који свесно желе да нанесу штету угледу Медицинског факултета да дипломе неће бити важеће, као и да Медицински факултет нема дозволу за извођење online наставе апсолутно су неистините и имају за циљ да угрозе академску школску годину свих наших студената. Апелујемо на све студенте Медицинског факултета да прате једина исправна и законски утемељена упутства на званичној интернет страници Медицинског факултета како не би били доведени у заблуду неистинитим информацијама које се пласирају у појединим медијима и преко друштвених мрежа.
Позивамо све студенте Медицинског факултета Унивезитета у Нишу да у циљу очувања академске школске године узму активно учешће у реализацији комбинованог вида наставе.
Свим нашим студентима желимо срећан наставак академске школске 2024/25. године и још успешнији завршетак исте.
Декански колегијум
Медицинског факултета